RSS feed for luis
  • An American Pickle

    ★★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Dude Perfect: Backstage Pass

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Arkansas

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★

  • Out of Shadows

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

  • Playdate with Destiny

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★½

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • The Fall

    ★★★½

  • The Jesus Rolls

    ★★★½

  • Jexi

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • GUO4

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • La Maravilla

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★