RSS feed for luis

luis has logged 55 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brick Mansions

Brick Mansions

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jeff Dunham: Relative Disaster

Jeff Dunham: Relative Disaster

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Louis C.K.: 2017

Louis C.K.: 2017

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Viral

Viral

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Detour

Detour

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chris D'Elia: Man on Fire

Chris D'Elia: Man on Fire

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good Neighbor

The Good Neighbor

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sing

Sing

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nerdland

Nerdland

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lucas Brothers: On Drugs

Lucas Brothers: On Drugs

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry