• Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Being James Bond

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Till Death

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Ghosts of Borley Rectory

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Classic Albums: Suede - Coming Up

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Pelé

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Steve McQueen: The Lost Movie

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • The Lawman

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Finding Jack Charlton

    ★★★★

  • The Three Kings

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Morning Glory 25: Track by Track with Noel Gallagher

  • Lucy Worsley's Royal Palace Secrets

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

  • Liverpool FC: The 30 Year Wait

  • Tenet

    ★★★

  • R.E.M.: Glastonbury 1999

  • Lucy Worsley's Royal Photo Album

  • Normal People

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Lucy Worsley's Christmas Carol Odyssey

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Busby

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Greed

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½