• Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Cruella

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

  • Over the Moon

  • Batman: Death in the Family

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Butcher

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Making the Witcher

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Craft Behind Succession

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

  • The Wrong Missy

    ½

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • His House

  • Goldman v Silverman

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Savage X Fenty Show

  • Tall Girl

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Synchronic

    ★★★