• Don't Look Up

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Dave Chappelle: Unforgiven

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Beetle + Bean

    ★★★

  • Trick Moon

    ★★

  • Strasbourg 1518

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The Wonderful Wingits

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • If Not Now, When

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Uproot

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Cadette in Charge