Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Rebound

Rebound

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Even if This Love Disappears from the World Tonight

Even if This Love Disappears from the World Tonight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Haikyuu!! Movie 3: Genius and Sense

Haikyuu!! Movie 3: Genius and Sense

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Haikyuu!! Movie 2: Winners and Losers

Haikyuu!! Movie 2: Winners and Losers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Icarus

Icarus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suck Me Shakespeer

Suck Me Shakespeer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What's Love Got to Do with It?

What's Love Got to Do with It?

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry