• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Venom

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Ready Player One

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Longbox Breakup

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Book of Henry

    ½

  • Cars 3

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • From the Ashes

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Newness

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Letters

    ★★★½

  • The Night Before

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Fantastic Four

    ★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Minions

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Dolphin Lover

    ½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

  • I, Frankenstein

    ½

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Jack Reacher

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • Contagion

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Love on a Leash

    ½

  • X-Men: First Class

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Inside Job

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★½

  • I Will Follow

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Temple Grandin

    ★★★★

  • Gasland

    ★★★

  • Hamlet

    ★★★★

  • The Spirit

    ★★

  • Punisher: War Zone

    ★★★

  • Blue Gold: World Water Wars

    ★★★½

  • Star Wars: The Clone Wars

  • The Dark Knight

    ★★★★