Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Job

Inside Job

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anger Management

Anger Management

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Letters

The Letters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Othello

Othello

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Sir, with Love

To Sir, with Love

1967
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miracle

Miracle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
Brighton Rock

Brighton Rock

1948
×
★★★★
Edit this entry  
12
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry