Brad has logged 394 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Neighbor

The Neighbor

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hide and Seek

Hide and Seek

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fencer

The Fencer

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paper Planes

Paper Planes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Accident

Accident

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good People

Good People

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Mistress

My Mistress

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pet

Pet

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Firehouse Christmas

A Firehouse Christmas

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wrong Move

Wrong Move

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Animals

Animals

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fragments of Love

Fragments of Love

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Terror Live

The Terror Live

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Boarding School

Boarding School

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Loving Pablo

Loving Pablo

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Custody

Custody

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Detective

The Detective

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jasper Jones

Jasper Jones

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Secret: Suster Ngesot Urban Legend

The Secret: Suster Ngesot Urban Legend

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Our House

Our House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
FairyTale: A True Story

FairyTale: A True Story

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Confessions of an Ugly Stepsister

Confessions of an Ugly Stepsister

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Precious Cargo

Precious Cargo

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mute

Mute

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry