Brad has logged 35 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Price of Gold

The Price of Gold

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Art of Loving: Story of Michalina Wislocka

The Art of Loving: Story of Michalina Wislocka

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hush

Hush

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bride & Prejudice

Bride & Prejudice

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tammy

Tammy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Strawberry Days

Strawberry Days

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Armed Response

Armed Response

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Behind Enemy Lines

Behind Enemy Lines

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kung Fu Yoga

Kung Fu Yoga

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fellini Satyricon

Fellini Satyricon

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The House

The House

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Half of a Yellow Sun

Half of a Yellow Sun

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Acts of Violence

Acts of Violence

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry