Brad has logged 35 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Animal World

Animal World

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Skin of the Wolf

The Skin of the Wolf

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devotion of Suspect X

The Devotion of Suspect X

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Club

The Club

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tamara Drewe

Tamara Drewe

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Adventurers

The Adventurers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Train to Lisbon

Night Train to Lisbon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Look Back in Anger

Look Back in Anger

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pete 'n' Tillie

Pete 'n' Tillie

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of the Disappeared

House of the Disappeared

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Fine... Thank You... Love You

I Fine... Thank You... Love You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fatal Honeymoon

Fatal Honeymoon

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Invisible

Invisible

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Garbage

Garbage

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Escape

The Escape

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hud

Hud

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shutter

Shutter

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spooks: The Greater Good

Spooks: The Greater Good

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry