Sort by

Brad has logged 417 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Miracle Beach

Miracle Beach

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Storefront Hitchcock

Storefront Hitchcock

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bluebeard

Bluebeard

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with a Prince

Christmas with a Prince

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tom Thumb

Tom Thumb

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Little Witch

The Little Witch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Happy Hooker

The Happy Hooker

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Beast

The Beast

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Colonia

Colonia

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hero and the Terror

Hero and the Terror

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Housekeeper's Revenge

A Housekeeper's Revenge

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Quake

The Quake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ordeal by Innocence

Ordeal by Innocence

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Golden Mind

Golden Mind

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wish You Well

Wish You Well

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape

Escape

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
True Story

True Story

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dream House

Dream House

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Imagine That

Imagine That

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Undertow

Undertow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry