Brad has logged 34 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
CJ7

CJ7

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pretty Little Stalker

Pretty Little Stalker

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Generation

My Generation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sex & Drugs & Rock & Roll

Sex & Drugs & Rock & Roll

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Outcast

Outcast

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Getaway

Getaway

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Encounter

Dark Encounter

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coming Home

Coming Home

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Butterfly on a Wheel

Butterfly on a Wheel

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry