Sort by

thebeard1980 has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Song of Names

The Song of Names

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Teacher of the Year

Teacher of the Year

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Turning

The Turning

2020
×
Edit this entry  
17
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry