Sort by
  • Amsterdam

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Decision to Leave

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Maika: The Girl From Another Galaxy

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • The Shadow in My Eye

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Final Account

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Eight Hundred

    ★★★★

  • Thin Skin

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • Japan Sinks: 2020

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Devs

    ★★★½

  • The Hater

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½