• Don't Worry Darling

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Inventing Anna

    ★★★½

  • Scream

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Prey

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Untold: Breaking Point

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★½

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Blue Miracle

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • The Unholy

    ★★★

  • 24 Hours: Assault on the Capitol

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

  • Welcome to Sudden Death

    ★★★

  • The Swarm

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Fatal Affair

  • Athlete A

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • A Fall from Grace

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • Eli

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★