Sort by

thebendslover has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Unsolved Mysteries: House of Terror

Unsolved Mysteries: House of Terror

×
★★★★
Edit this entry  
17
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★
Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
30 Days of Night: Dark Days

30 Days of Night: Dark Days

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Flipped

Flipped

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
★★★★
Edit this entry