• Spencer

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Music

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Host

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • K-12

    ½

  • Joker

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • The Lion King

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Verotika

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Tales from the Lodge

    ½

  • Adam

    ½

  • The Lodge

    ★★★★★

  • Starfish

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Possum

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ½

  • It

    ★★★½

  • Wish Upon

    ½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • A Dark Song

    ★★★

  • Lights Out

    ★★★

  • Under the Shadow

    ★★★★

  • The Visit

  • The Witch

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★★★

  • Chemical Peel

    ½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • Creep

    ★★★

  • Oculus

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★½

  • You're Next

    ★★★★

  • Black Swan

    ½

  • Inception

    ★★★½

  • Triangle

    ★★★★

  • Antichrist

    ★★★★★

  • The Strangers

    ½

  • [REC]

    ★★★★

  • Paprika

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★

  • Hard Candy

    ★★★★★

  • Paranoia Agent

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★