Sort by

Chili's has logged 45 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella 2

Cruella 2

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Rope

Rope

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chemical Peel

Chemical Peel

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Adam

Adam

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry