• Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • The Lost City

    ½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Old Henry

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Free Guy

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Chaos Walking

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Horizon Line

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • The Outpost

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½