• The Last of the Mohicans

    ★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★

  • The Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Lincoln Lawyer

    ★★★

  • The Devil's Advocate

    ★★★½

  • Shanghai Noon

    ★★★

  • Vacancy

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • Insidious

    ★★★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The Other Guys

  • 28 Days Later