Sort by

Griffin has logged 200 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Death Race

Death Race

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dear Dad

Dear Dad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Animal Crackers

Animal Crackers

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Weekend

Weekend

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
2012

2012

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Downhill

Downhill

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry