Griffin has logged 38 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Speak

Speak

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry