Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
Edit this entry  
05
Splice

Splice

2009
×
★★
Edit this entry  
04
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
★★
Edit this entry  
04
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Sick

Sick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
★★
Edit this entry  
24
Snow Falls

Snow Falls

2023
×
Edit this entry  
24
Terror Train 2

Terror Train 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Terror Train

Terror Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Student Body

Student Body

2022
×
★★
Edit this entry  
23
Old Flames Never Die

Old Flames Never Die

2022
×
★★
Edit this entry  
22
It's Me, Billy

It's Me, Billy

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Centigrade

Centigrade

2020
×
Edit this entry  
22
Head Count

Head Count

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Thriller

Thriller

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
Edit this entry  
22
The Night Before Halloween

The Night Before Halloween

2016
×
Edit this entry  
22
Sleepless Nights: Revisiting the Slumber Party Massacres

Sleepless Nights: Revisiting the Slumber Party Massacres

2010
×
★★
Edit this entry  
21
The Barn

The Barn

2016
×
Edit this entry  
21
The Haunting Hour: Don't Think About It

The Haunting Hour: Don't Think About It

2007
×
Edit this entry  
21
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
★★
Edit this entry  
21
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★
Edit this entry  
20
The Bad Seed Returns

The Bad Seed Returns

2022
×
★★
Edit this entry  
20
The Bad Seed

The Bad Seed

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
Edit this entry  
19
Thesis

Thesis

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ringu 0

Ringu 0

2000
×
★★
Edit this entry  
17
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★
Edit this entry  
17
Ju-on: The Grudge 2

Ju-on: The Grudge 2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
Vamp

Vamp

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Them

Them

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Edit this entry  
16
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
The Reef

The Reef

2010
×
★★
Edit this entry  
16
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Edit this entry