ً has logged 390 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
My Super Psycho Sweet 16: Part 3

My Super Psycho Sweet 16: Part 3

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
My Super Psycho Sweet 16: Part 2

My Super Psycho Sweet 16: Part 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
My Super Psycho Sweet 16

My Super Psycho Sweet 16

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
★★
Edit this entry  
21
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Lovely Molly

Lovely Molly

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Retreat

The Retreat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seance

Seance

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Drive Thru

Drive Thru

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Final Girl

Final Girl

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spiral

Spiral

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Look Away

Look Away

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Open House

The Open House

2018
×
★★½
Edit this entry