Sort by

single white femalien has logged 530 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Made

American Made

2017
×
Edit this entry  
27
Feeders

Feeders

1996
×
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read prior review Edit this entry  
16
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
Edit this entry  
15
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Autumn in New York

Autumn in New York

2000
×
★★½
Edit this entry  
05
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Maudie

Maudie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Landline

Landline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Always Worthy

Always Worthy

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Lover Come Back

Lover Come Back

1961
×
★★★
Edit this entry  
15
Bitch

Bitch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
Edit this entry  
09
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
The Wicked Within

The Wicked Within

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angus

Angus

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lady in White

Lady in White

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry