Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fathom

Fathom

1967
×
★★★
Edit this entry  
26
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Somebody to Love

Somebody to Love

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★★★★
Edit this entry  
16
Switch

Switch

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Trespass

Trespass

1992
×
★★★
Edit this entry  
12
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Tricked

Tricked

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Contraband

Contraband

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Rutles: All You Need Is Cash

The Rutles: All You Need Is Cash

1978
×
★★½
Edit this entry  
29
The Room

The Room

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Young Catherine

Young Catherine

1991
×
★★
Edit this entry  
27
Straight Talk

Straight Talk

1992
×
★★½
Edit this entry  
24
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Rogue

Rogue

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Caligula

Caligula

1979
×
★★★
Edit this entry  
17
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Man from Hong Kong

The Man from Hong Kong

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★
Edit this entry  
11
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vampirella

Vampirella

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Suspect

Suspect

1987
×
★★½
Edit this entry  
09
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Dangerous When Wet

Dangerous When Wet

1953
×
★★
Edit this entry  
09
Neptune's Daughter

Neptune's Daughter

1949
×
★★★
Edit this entry  
08
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Magic Rites

Black Magic Rites

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1916
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry