• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • A Teacher

    ★★½

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • The Midnight Gospel

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Translators

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Dreamland

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • Pixels

  • Carol

    ★★★★★

  • This Is Where I Leave You

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Stolen From The Womb

  • Begin Again

    ★★★

  • Grown Ups 2

    ★★½

  • Man of Steel

    ★★

  • The Internship

    ★★★

  • The Spectacular Now

    ★★★★