RSS feed for Ben

Ben has logged 556 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
A Christmas to Remember

A Christmas to Remember

2016
×
Edit this entry  
18
Christmas at Holly Lodge

Christmas at Holly Lodge

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Snowmageddon

Snowmageddon

2011
×
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kristy & Anton

Kristy & Anton

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Hero Never Dies

A Hero Never Dies

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
A Bad Idea Gone Wrong

A Bad Idea Gone Wrong

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry