RSS feed for Ben

Ben has logged 51 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Bucky Larson: Born to Be a Star

Bucky Larson: Born to Be a Star

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
25
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Subconscious Stream

A Subconscious Stream

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Two Lovers and a Bear

Two Lovers and a Bear

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Filth

Filth

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Comedian

The Comedian

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
06
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Goon

Goon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Split

Split

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Comedian

The Comedian

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
½
Read prior review Edit this entry  
02
Rings

Rings

2017
×
★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry