• No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Val

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Boss Level

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Cut Throat City

    ★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Ava

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Outpost

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Lucky Day

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Point Blank

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Shaft

    ★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Domino

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Polar

    ★★★

  • Close

    ★★★