• Firestarter

    ½

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Chores

  • Am I Ok?

    ★★½

  • Master

    ★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Twenty Something

    ★★★

  • Chet Larson

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The Windshield Wiper

    ★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bestia

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½