Sort by

William (first account) has logged 123 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blues Brothers 2000

Blues Brothers 2000

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Town

The Town

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hercules

Hercules

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cop Out

Cop Out

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legion

Legion

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Return of the Living Dead: Rave to the Grave

Return of the Living Dead: Rave to the Grave

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Return of the Living Dead: Necropolis

Return of the Living Dead: Necropolis

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry