Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
VOIR

VOIR

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
23
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
22
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Edit this entry  
18
One Like Him

One Like Him

2022
×
Edit this entry  
17
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Edit this entry  
15
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★½
Edit this entry  
11
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
The Duke

The Duke

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Il Buco

Il Buco

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
After Life

After Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
03
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Peter von Kant

Peter von Kant

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Edit this entry  
20
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Elves

Elves

1989
×
★½
Edit this entry  
10
Trucker's Atlas

Trucker's Atlas

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Sudden Light

Sudden Light

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Salt Water Town

Salt Water Town

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Liverpool Ferry

Liverpool Ferry

2020
×
★★★
Edit this entry