Clara 🍋 has logged 121 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Eugénie Grandet

Eugénie Grandet

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honey Cigar

Honey Cigar

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guermantes

Guermantes

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jane by Charlotte

Jane by Charlotte

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
L’Absent

L’Absent

×
★★½
Edit this entry  
03
Love Song for Tough Guys

Love Song for Tough Guys

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Edge

The Edge

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Do Not Feed The Pigeons

Do Not Feed The Pigeons

×
★★★
Edit this entry  
01
One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

2020
×
★½
Edit this entry  
30
The Braves

The Braves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coffin

Coffin

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La Vraie Famille

La Vraie Famille

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cicada

Cicada

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Casablanca Beats

Casablanca Beats

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Tale of Love and Desire

A Tale of Love and Desire

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fragile

Fragile

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dear Mother

Dear Mother

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bloody Oranges

Bloody Oranges

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cow

Cow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jane by Charlotte

Jane by Charlotte

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Onoda – 10,000 Nights in the Jungle

Onoda – 10,000 Nights in the Jungle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Presidents

Presidents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry