Sort by

Andre☕🎥 has logged 330 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Patriotism

Patriotism

1966
×
Edit this entry  
31
Sodomites

Sodomites

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
Tintarella di luna

Tintarella di luna

1985
×
Edit this entry  
30
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★½
Edit this entry  
29
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
Edit this entry  
29
Playboi Carti - Live at Rolling Loud California 2021

Playboi Carti - Live at Rolling Loud California 2021

×
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eva

Eva

2005
×
Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Read prior review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
28
Intoxication

Intoxication

2002
×
Edit this entry  
27
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Confession

A Confession

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't F*#% With John Wick

Don't F*#% With John Wick

2015
×
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read prior review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
F1 review 2021

F1 review 2021

×
Read the review Edit this entry  
11
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Edit this entry