Sort by

TheCloser79 has logged 76 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Predators

Predators

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mindwarp

Mindwarp

1991
×
Read the review Edit this entry  
22
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Furies

The Furies

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midway

Midway

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Death House

Death House

2017
×
½
Read the review Edit this entry