• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Battle at Big Rock

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★