The Derp has logged 13 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dumbo

Dumbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry