• The King of Staten Island

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • A Parks and Recreation Special

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Wanda Sykes: Not Normal

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Bob Emergency

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Santa's Boots

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • Proof That TV Really Works

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Twisted Pair

    ½

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Highland Wind

  • The Meg

    ★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • City Canvas

  • Patterns

  • Tired Structures

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • The Week Of

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Truth or Dare

    ★½

  • Raspberry

  • Mirrors

    ★★½

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Box

    ★★★

  • The Box

    ★★★½