Sort by

diego andaluz has logged 249 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minor Premise

Minor Premise

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Summertime

Summertime

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dante: A Replication

Dante: A Replication

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
New Order

New Order

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read other review Edit this entry