diego andaluz 🍅 has logged 35 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Memory House

Memory House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
76 Days

76 Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Akilla's Escape

Akilla's Escape

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rules for Werewolves

Rules for Werewolves

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Benjamin, Benny, Ben

Benjamin, Benny, Ben

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
New Order

New Order

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Found Me

Found Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
David

David

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
You Wouldn’t Understand

You Wouldn’t Understand

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry