Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★★★

  • Haunted Mansion

    ★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Fall

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Bubble

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Finch

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Ithaka

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Together

    ★★★★

  • Infinite

    ★½

  • Out of Time

    ★½

  • Stowaway

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Hemingway

    ★★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Infinitum: Subject Unknown

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★½

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • King Rocker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Greenland

    ★★

  • Greyhound

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • The Postcard Killings

    ★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Surge

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Amulet

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Coma

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★★

  • The Edge

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½