Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★½
Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
12
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ithaka

Ithaka

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Edit this entry  
30
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
1408

1408

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The X Files

The X Files

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry