• The Milkman Returns

  • The Milkman Returns

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • SCP: Overlord

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Ava

    ½

  • Coming Out

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Not Quite Lost

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • AKA Jane Roe

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Cuties

    ★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Golden Hour

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Undo

    ★½

  • Swiped to Death

    ½

  • The Ripper

    ½

  • Ride

  • Hidden Mother

    ★★★½

  • Flagged

    ★★

  • The Dunes

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½