• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Daisychain

  • Death to 2021

    ★★★

  • Rumble

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Nona

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Perhaps

  • Gunpowder Milkshake

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

  • Army of the Dead

    ★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Willoughbys

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jeff Dunham: Beside Himself

    ★★★