Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
Date Night

Date Night

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Step Up

Step Up

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★½
Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
Nona

Nona

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Lava

Lava

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
31
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Float

Float

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Perhaps

Perhaps

2021
×
Edit this entry  
23
Jeff Dunham: Unhinged in Hollywood

Jeff Dunham: Unhinged in Hollywood

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Jeff Dunham: Arguing with Myself

Jeff Dunham: Arguing with Myself

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Rumble

Rumble

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry