• Jungle Cruise

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

  • The 8th Night

    ★½

  • Fear Street: 1994

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Happily

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Space Sweepers

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • The Dig

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Blithe Spirit

    ★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • Mangrove

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • MLK/FBI

    ★★★

  • 76 Days

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Undergods

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • My Year of Living Mindfully

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Nine Days

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½