The Doof has logged 11 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Udta Punjab

Udta Punjab

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Leviathan

Leviathan

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★½
Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry