Sort by

Thedude3445 has logged 467 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Machine

The Machine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thunderpants

Thunderpants

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

Pokémon 3: The Movie - Spell of the Unown

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pikachu and Pichu

Pikachu and Pichu

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Untitled Star Wars Mockumentary

The Untitled Star Wars Mockumentary

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Prequels Strike Back: A Fan's Journey

The Prequels Strike Back: A Fan's Journey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry